NOWOŚCI BIBLIOTECZNE

Biblioteka szkolna w ostatnim czasie wzbogaciła swoje zbiory o serię książek Agnieszki Grzelak „Blask Corredo”.

Kim jest Agnieszka Grzelak – jest szczęśliwą mamą, pisarką i malarką. Już w szkole, a potem na studiach pisała opowiadania, które dawała do czytania swoim przyjaciołom.

Wymienione pozycje to magiczne opowieści pełne przygód, piękna i gorących uczuć, stworzone specjalnie dla tych, którzy nie boją się marzyć.

Ci którzy przeczytali pierwszy tom mogą powyższe potwierdzić, na pewno sięgną po następne.

To warto przeczytać!

Tom 1 – „Herbata szczęścia”

Tom 2 – „Córka Szklarki”

Tom 3 – „Ścieżki Avenidów”

Tom 4 – „Tajemnice Skyle”

Tom 5 – „Szkoła LaOry”

 


„Powrót” to wzruszająca powieść, pełna ludzkiego ciepła i wiary w człowieka. Stawia wiele pytań dotyczących najistotniejszych spraw w życiu. Na tle obrazu współczesnej Polski i gorzkiego szkicu emigracji zarobkowej, ukazana jest w niej różnorodność ludzkich postaw i dokonywanych wyborów. Nie brak też trafnych spostrzeżeń komentujących aktualną rzeczywistość.


„Uciekinierka” to przejmująca i mądra opowieść dla nastolatków o młodzieńczym buncie, poszukiwaniu tożsamości, potrzebie akceptacji i problemach rodzinnych. To książka o sprawach ważnych i trudnych.a Policja uspokaja nas, że to jeszcze nic nie znaczy, ale ja już tracę nadzieję. No bo dlaczego ona nie dzwoni? Dlaczego nie odbiera telefonów. Nigdy jeszcze tak nie było. Przecież zawsze mieliśmy do…


„Yellow Bahama w prążki”

Chyba każda nastolatka marzy, aby napisano o niej książkę, ale większość z nich nie widzi w swoich codziennych przeżyciach nic fascynującego ani godnego opisania. Tymczasem ta właśnie książka powstała na podstawie e-maili, które autorka otrzymywała od nastolatek. Główna bohaterka, Hania, jest z pozoru przeciętną dziewczyną, mimo to jej codzienne, zwyczajne przygody nie pozwalają oderwać się od lektury. Jest tu jednak coś więcej, bo życie bywa czasem poważne, czasem trudne, i zmusza Hanię do przemyśleń. Na naszych oczach bohaterka rozwija się i dojrzewa. Przypatrujemy się temu wszystkiemu, raz po raz wybuchając śmiechem, bo Ewa Nowak, jak sama podkreśla, uważa śmiech za cudowne lekarstwo na wszystkie dolegliwości. Pisze książki głęboko przekonana, że czytając je, stajemy się zdrowsi i szczęśliwsi. Na zdrowie!