Category Archives: Dla uczniów

Wymiana młodzieży 2017

Początek trwającego do dzisiaj projektu wymiany młodzieży Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Tarnowie Opolskim oraz  Oberschule Brück i Verbundschule Hille sięga roku 1997.

Wtedy podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową w Tarnowie Opolskim i Oberschule Brück.  Od roku 1999 roku po utworzeniu gimnazjum wymiana szkolna dotyczy obydwu tarnowskich szkół.
W maju 1998 roku doszło do pierwszego spotkania uczniów nad jeziorem turawskim.
Pierwszy wspólny polsko-niemiecki koncert odbył się w Domu Kultury w Tarnowie Opolskim.

W tym roku mija 20 lat od podpisania umowy o współpracy szkół Tarnów Opolski – Brück.

W roku 2018 obchodzić będziemy 20 jubileusz pierwszego spotkania uczniów w ramach partnerstwa szkół.

Od 29. maja do 02. czerwca 2017 roku grupa 12 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej i 14 uczniów Publicznego Gimnazjum z Tarnowa Opolskiego wraz z nauczycielami: Anną Fikus, Małgorzatą Nowak-Daniel  i  Małgorzatą Juranek po raz kolejny spotkała się z  uczniami Oberschule  Brück i  Verbundschule Hille  tym razem w legendarnym miasteczku Hameln na terenie Dolnej Saksonii.  
Opiekunami  niemieckich uczniów byli Annette Radigk, Angelika Schroeder,  Gerdfried Henneking i Michael Kleine-Besten.

W ramach projektu muzyczno-tanecznego tradycyjnie przygotowano  się  w schronisku młodzieżowym w Hameln do wspólnego występu.
Praca zaczynała się codziennie około 9.00 rano a kończyła przed 10.00 wieczorem. Uczestnicy projektu byli bardzo zaangażowani i dali z siebie wszystko, by dobrze wypaść na koncercie przed kolegami i koleżankami z Verbundschule Hille  ich rodzicami i nauczycielami.

W czwartek 1 czerwca wśród uczestników wymiany panowała napięta atmosfera. Po kilku dniach intensywnych prób uczniowie z czterech partnerskich szkół przygotowywali się do dużego występu.

Podczas koncertu popatrzeć można było na tańczącą młodzież oraz posłuchać niemieckich, angielskich i polskich piosenek.

Zgromadzona publiczność bardzo żywiołowo reagowała, nagradzając występujących gromkimi brawami.

Zanim uczniowie z Brück,  Hille i Tarnowa Opolskiego wyjechali do domu, popłynęło jak zwykle dużo pożegnalnych łez. Teraz aż do kolejnego spotkania pozostały młodzieży maile, smsy i Facebook.

W ramach spotkania  uczniowie  wspólnie  poznawali miasteczko Hameln, jego legendę o szczurołapie.
W czwartek  po koncercie udali się do położonego nieopodal miasta Minden, gdzie podczas rejsem statkiem mieli możliwość  poznać  dwupoziomowe skrzyżowanie dróg wodnych Minden i przepłynąć statkiem
z Kanału Śródlądowego do rzeki Wezery.

Projekt współfinansowany  został ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie i Poczdamie.

Koordynator wymiany szkolnej

Małgorzata Nowak-Daniel

   

 

Sportowiec Szkoły 2016/2017

SPORTOWIEC SZKOŁY 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 SPORTOWCEM SZKOŁY została Laura Klama.

GRATULUJEMY!

Dziewczęta

Miejsce

Nazwisko i imię Klasa

Punkty

1

Klama Laura 2a 1555

2

Szostak Kinga 3a 1055

3

Mientus Katarzyna 3a 985

4

Suchanek Weronika 3b 930

5

Giza Paulina 2b 785

6

Gadawska Aleksandra 1b 685

7

Mazurkiewicz Jessica 2a 580

8

Gadawska Adriana 1a 540

9

Polańska Wiktoria 2c 500

10

Gajewska Justyna 1b 450

11

Ful Wiktoria 3b 445

12

Mateja Julia 2a 425

13

Pasternok Sabina 2c 375

14

Blaut Ewelina 2c 340

15

Bernard Ewa 1b 325

16

Wacławczyk Małgorzata 3b 295

17

Wacławczyk Barbara 2b 285

18

Młyńczyk Patrycja 2c 275

19

Mateja Maja 1b 265

20

Habdas Wiktoria 1a 225

21

Zmuda Dominika 1b 215

22

Kolonko Nikola 2b 215

23

Janiszewska Kinga 3b 195

24

Pogoda Sara 1b 165

25

Grzywa Aleksandra 3a 145

26

Giesa Emilia 1a 100

27

Klepert Klaudia 3a 50

Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię Klasa

Punkty

1

Reinert Tomasz 2a 980

2

Staś Rafał 3a 635

3

Sekula Rafał 3b 490

4

Labisz Marcin 2b 415

5

Kampa Andrzej 2a 400

6

Blaut Jakub 2c 390

7

Fortuna Filip 2b 365

8-9

Klyk Dawid 1a 315

8-9

Wollnik Patryk 3b 315

10

Soworka Patryk 1b 310

11

Wicher Remigiusz 3b 255

12

Konica Jan 1a 210

13

Susczyk Paweł 3a 195

14

Tkocz Maciej 1a 190

15

Krysiński Kacper 2b 185

16

Kowalczyk Sebastian 3b 165

17

Hadryś Bartosz 3a 160

18

Harasimczuk Kacper 1a 150

19-20

Mazur Dawid 3a 140

19-20

Salzburg Marcin 1b 140

21-23

Lippok Thomas 3b 125

21-23

Smolarek Dawid 3a 125

21-23

Czech Tobiasz 1a 125

24

Lisek Paweł 1a 115

25-26

Salzburg Dariusz 2c 100

25-26

Karolkiewicz Bartosz 1b 100

27-28

Krysiński Adam 3a 65

27-28

Mateja Mateusz 2a 65

29-31

Marek Mientus 1b 35

29-31

BurleaSevastian 1b 35

29-31

Joniec Tomasz 1b 35

32-33

Skiba Michał 2b 30

32-33

Krupop Paweł 1b 30

34

Frankowski Dawid 1a 10

 

Finał Wojewódzkich Igrzysk LZS w lekkiej atletyce

(Opole 14.06.2017)

Wyniki uczniów PG Tarnów Opolski

Imię i nazwisko

Konkurencja

Miejsce

Wynik

Laura Klama

Rzut oszczepem

I

28,50 m

Laura Klama

300 m

II

45,07 s

Justyna Gajewska

100 m

V

14,14s/Finał 14,32s

Tomasz Reinert

Pchnięcie kulą

VIII

10,66 m

Andrzej Kampa

2000 m

IX

7:22,47 min

Paweł Susczyk

Skok wzwyż

IX

155 cm

Tomasz Reinert

300 m

XI

42,95 s

Marcin Labisz

1000 m

XVII

3:27,28 min

Patryk Wollnik

300 m

XVII

44,04 s

Kinga Szostak

Pchnięcie kulą

XVII

7,70 m

Wiktoria Ful

1000 m

XVIII

4:17,73

Bartosz Hadryś

Rzut oszczepem

XVIII

26,84 m

Rafał Sekula

1000 m

XVIII

3:27,66 min

Aleksandra Grzywa

600 m

XX

2:11,75 min

Remigiusz Wicher

Pchnięcie kulą

XX

8,80 m

Katarzyna Mientus

Pchnięcie kulą

XXI

7,54 m

Paulina Giza

600 m

XXIV

2:14,23 min

Remigiusz Wicher

Rzut oszczepem

XXVI

23,28 m

Patryk Wollnik

100 m

XXVII

13,17 s

Rafał Staś

100 m

XXIX

13,28 s

Rafał  Staś

Skok w dal

XXXI

4,32 m

Justyna Gajewska

Skok w dal

XXXI

2,99 m

Weronika Suchanek

100 m

XXXII

16,45 s

Patryk Soworka

Skok w dal

XXXIX

3,92 m

Aleksandra Grzywa

Laura Klama

Justyna Gajewska

Katarzyna Mientus

 

 

Sztafeta 4×100 m

 

 

II

 

56,62 s

Weronika Suchanek

Paulina Giza

Wiktoria Ful

Kinga Szostak

 

Sztafeta olimpijska

 

 

XII

 

 5:26,41 min

Rafał Staś

Patryk Wollnik

Tomasz Reinert

Rafał Sekula

 

 

Sztafeta 4×100 m

 

 

IX

 

52,43 s

Patryk Soworka

Mateusz Mateja

Paweł Susczyk

Andrzej Kampa

 

Sztafeta olimpijska

 

 

VIII

 

 4:24,87 min